(044) 503-05-08

(097) 373-43-41

Робочий процес

Як правильно встановити кам’яне підвіконня?

Как установить каменный подоконник?

Перший етап – підготовка основи під монтаж підвіконня з натурального каменю. Спочатку зашпаклюйте всі стіни та укоси, а також основу віконного отвору цементом. Видаліть все сміття, пил, бруд та пісок.

Перевірте герметичність віконної рами. Також проконтролюйте, наскільки легко рухаються частини вікна, що відкриваються. Якщо потрібно, збийте зайву цеглу та бетон, проштробіть укоси, щоб бічні грані підвіконня зайшли прямо в стіну. Зрештою, зробіть заміри, щоб переконатися, що плита швидко й безперешкодно заходить в штроби. Всі нерівності зашпаклюйте цементом або білим цементом.

Щоб кріплення було якомога щільнішим, пам’ятайте про 2 нюанси:

  • Відстань між плитою та профілем – мінімальна.
  • Плита від вікна назовні має бути з ухилом, щоб конденсат стікав з вікон.

Попередні оздоблювальні роботи

Вкрай важливо обробити основу  під кам’яне підвіконня ґрунтовкою. Як тільки вона висохне, нанесіть цементно-полімерний клей. Висота його шару безпосередньо залежить від маси підвіконня з натурального каменю. Головне – не переборщити. Якщо Ви нанесете занадто багато клею, важке підвіконня просто зісковзне. Використовуйте спеціальні маяки з маленьких цегляних чи кам’яних фрагментів. За їх допомогою Ви легко утримаєте підвіконня, поки клей схоплюватиметься та твердітиме.

Що робити після монтажу?

Коли підвіконня буде закріплене, видаліть патьоки клею шпателем і протріть кам’яне полотно ганчіркою або змоченою водою губкою. Обов’язково зробіть це, інакше на поверхні плити з’являться плями, які можна вивести хіба що шліфуванням.

Завершальний етап – нанесення герметика між підвіконням та віконним профілем. Найкраще підійде герметик з адгезійними властивостями.

Укладаємо підвіконня на піну

Замість цементно-полімерного клею можна використовувати монтажну піну. Вона набагато швидше висихає та схоплюється, а значить, процес монтажу кам’яного підвіконня теж прискорюється у рази. Чимало будівельників використовують піну, тому що вона додатково теплоізолює віконний отвір.

Підготуйте розпірки з цегли чи бруса, щоб змонтувати підвіконня на потрібному рівні. За них триматиметься плита, поки піна застигатиме. Середина та краї підвіконня не повинні провисати, особливо якщо Ви купили тонку плиту з каменю.

Кладка на пінополіуретановий герметик може призвести до зміщення підвіконня під час розширення піни. Щоб цього не сталося, покладіть невеликий вантаж на плиту. Якщо ви проведете монтаж правильно, підвіконня на піні прослужить десятки років.

До речі, є ще одна перевага використання піни, про яку багато хто не знає. Якщо Ви вирішите демонтувати підвіконня в майбутньому, це буде дуже просто, коли монтували його на піну. А ось зняти плиту із цементного розчину – це справжній апокаліпсис.