(044) 503-05-08

(097) 373-43-41

Догляд за каменем

Очищення каменю

Очищення каменю

Способи очищення кам’яної поверхні

Під час експлуатації кам’яне облицювання втрачає естетичні якості в результаті забруднення поверхні, що призводить до її потемніння. Камінь темніє, особливо при експлуатації у вуличних умовах, від пилу, залізних окислів і висолів. Найбільшому запиленію піддаються похилі і горизонтальні кам’яні поверхні.

Висоли – це вицвіти. Вони утворюються при використанні цементу низької якості, брудного піску і додавання речовин, що прискорюють затвердіння цементного розчину у великих кількостях. Плями на поверхні облицювання всередині приміщення утворюються часто від недостатнього захисту від води тильного боку кам’яних плит. І світлий камінь покривається залізними оксидами. Під каменем не слід залишати конопатку, клини з дерева і всі матеріали, що мають органічне походження: їх розкладання може призвести до утворення плям.

Щоб не допустити утворення плям, облицювання необхідно регулярно мити і покривати захисними засобами, полірувати. Захисні засоби повинні базуватися на воску, парафіні або мастиці. Засіб наносять на поверхню каменю за допомогою чистої ганчірки. Облицювання перед обробкою миють, а після – витримують близько 3-4 хвилини для висихання розчинника. Після обробки камінь протирають чистою тканиною за допомогою електричного натирача до блиску.

Для відновлення блиску мармурових підлог використовують олов’яну крихту. А для полірування різнобарвного каменю необхідний окис алюмінію і окис хрому. Для різних видів каменів можна використовувати деякі хімічні і механічні способи додання каменю блиску.

Хімічні методи очищення використовують для видалення плям з облицювальної поверхні завдяки розчиненню фарбувальних сполук або їх знебарвлення. Перед використанням хімічних засобів, що очищають камінь, ретельно видаляють захисну мастику за допомогою уайт-спіриту, скипидару або бензину.

Зовнішню облицювальну поверхню чистять механічним шляхом. Методи з грубим механічним впливом використовують вкрай рідко, так як вони руйнують профіль облицювальних елементів.

Але ці всі кошти засоби необхідно підготувати, знайти, наша компанія пропонує готові продукти, які впораються з очищенням каменю швидко і якісно:

1. безкислотний миючий засіб Clean Ilpa

2. Плямовивідник Lindex (аерозоль), усуває плями

3. Brio Action – більш сильний засіб для очищення каменю. Видаляє плями, пил, бруд, цвіль.

Механічні способи очищення каменю:

  • Очищення паром;
  • Промивання водою;
  • Очищення піском;
  • Відновлення вторинною перековкою;
  • Шліфування поверхні.

Промивання водою проводиться під тиском від 0,2 до 0,3 Мпа в тому випадку, якщо облицювання зберегло свою цілісність, а забруднення поверхні невелике. Цей спосіб ідеально підходить для очищення полірованого каменя. Усередині приміщень облицювання миють за допомогою валиків з поролону і полотняних ганчірок горизонтальними смугами в напрямку зверху вниз. При цьому дистильовану воду не можна застосовувати, так як вона розчиняє зовнішній мармуровий шар, що призводить до втрати полірованої поверхні. Мармур необхідно мити водою, настоянній на мармуровому пилі.

Лабрадорит, граніти і інші камені, що не містять в своєму складі карбонати, можна мити із застосуванням звичайної води з-під крана. Якщо забруднення сильне, можна використовувати трав’яні або волосяні щітки, але тільки, якщо покриття не має відколів і інших вад.
Щоб зберегти шви, з мармурового і вапнякового матеріалу, а також щоб уникнути висолів, в воду неприпустимо додавання каустичної соди і кислот. Якщо використовувати мило, то воно повинно бути нейтральним, де немає вільних жирів і лугів.

Якщо камінь захищений запобіжним засобом, то перед чищенням його обробляють полотном, змоченим в уайт-спирті або освітленому скипидарі.

Якщо облицювання забруднена сильно, то необхідне парове очищення. Воно дає відмінні результати і не робить на поверхню негативного впливу. Але якщо фактура груба, то цей спосіб очищення назвати ефективним не можна. Поверхню піддають обробці струменем пара, що виходить з насадки під тиском 0,2 МПа. Якщо пар використовувати разом з водою, то ефективність різко зростає.

Очищення піском з використанням піскоструминного апарату застосовують в рідкісних випадках. Метод очищення підходить для плоских поверхонь з шліфованою або ударною фактурою твердого каменю. Після обробки піском камінь знаходить первинний вигляд завдяки ліквідації верхнього запиленого шару.

Для простих профільних елементів піскоструминне очищення допустиме, але при виході піску з насадки під низьким тиском (0,05-0,1 Мпа). При цьому збільшують відстань від поверхні, що очищається, до насадки, а діаметр насадки зменшують. Замість великого піску використовують дрібний кварцовий пісок.

Плями від залізних окислів часто утворюються на місцях потьоків з покриттів, споруджених зі сталі. Оксиди добре видаляються 15% -ним розчином натрію лимоннокислого. Їм просочують марлеву тканину або ватний тампон. Якщо пляма яскрава і має різкі кордони, то необхідно використовувати гипосульфит в порошку. Проти залізних окислів ефективний також розчин кров’яної жовтої солі (2% -ний).

Оксиди від бронзи і міді утворюються від тривалого впливу води на місця бронзових і мідних кріплень облицювання. Такі плями мають зелене, руде або коричневе забарвлення. Їх видаляють за допомогою паст, що містять тальк, хлористий алюміній або хлористий амоній в співвідношенні 1 до 4 по масі. Порошок для цього розмішують в нашатирному спирті до пастоподібної консистенції.

Плями від мішковини і тютюну відмінно змиваються засобом, приготованим з 2 столових ложок соди, розмішаних в літрі води з додаванням 2% -го розчину господарського мила. Рідину втирають на забруднене місце, а також кладуть на нього тампон, змочений в розчині, до якого не зайвим буде додавання крейди або тальку для отримання пастоподібної маси. Пасти на тальку довше висихають, що полегшує їх видалення з кам’яної поверхні після її очищення. Щоб відмити пасту необхідно використовувати гарячий розчин 3-натрійфосфат з хлорним вапном (15%).