(044) 503-05-08

(097) 373-43-41

Природний камінь

Природний камінь: види, особливості, характеристики

Природний камінь: види, особливості, характеристики

Натуральний камінь – один з найстаріших і найпопулярніших будівельних і декоративних матеріалів. Сфера його використання дуже широка – від виготовлення дорожніх покриттів та оздоблення фасадів до внутрішнього оздоблення приміщень, декорування камінів і т.д. Він має цілу низку переваг, включаючи надійність, безпеку, міцність і відмінний зовнішній вигляд. Крім того, камінь представлений величезним асортиментом найрізноманітніших видів і порід, тому кожен підбере собі саме те, що доведеться йому до смаку.

Види природного каменю

Залежно від походження, виділяють наступні види матеріалу:

  • Вулканічні породи. До їх переліку входять базальт, граніт, габро, лабрадорит і т.д. Вони відрізняються високою міцністю і низьким коефіцієнтом стирання, тому часто використовуються для мощення доріг, покриття підлог, виготовлення бруківки. Крім того, їх зазвичай використовують для облицювання будинків і створення ландшафтних композицій.
  • Осадові. Природний камінь, який утворюється внаслідок осадження як органічних, так і неорганічних речовин на дні водойм: осадовими породами є доломіт, вапняк, гіпсовий камінь і т.д. Основна характеристика таких порід – це пористість, тому вони часто застосовуються для підлог з підігрівом, правда, слід зазначити, що полірується такий камінь набагато гірше.
  • Метаморфічні. До них відносяться мармур, сланці, грейси та ін. Такі матеріали переважно використовуються для внутрішнього облицювання стін, так як метаморфічним породам властива відносно невисока твердість.

Вибираючи оздоблювальний матеріал, потрібно враховувати його основні характеристики:

  • Щільність. Природний камінь підрозділяється на легкі і важкі породи.
  • Пористість. Ця характеристика впливає на теплопровідність, водопоглинання і термін служби готового виробу. Чим вище пористість, тим менше обсяг і міцність каменю, однак при цьому пористі види матеріалу мають невелику вагу і відмінно піддаються обробці.
  • Міцність. Міцність залежить від твердості мінералів, які входять до складу матеріалу. Натуральні камені підрозділяються на три групи: міцні (граніт, габро, кварцит), середньої міцності (травертин, мармур, вапняк) і низької міцності (наприклад, туфи).
  • Естетичні характеристики. В цьому випадку основну роль грають смаки і переваги власника будинку, адже кожен камінь по-своєму ексклюзивний і може застосовуватися для виготовлення найрізноманітніших елементів інтер’єру: від колон до стільниць і підвіконь.