(044) 503-05-08

(097) 373-43-41

Вироби з граніту

Методи вибору бруківки

Методи вибору бруківки

Бруківка є одним із широко використовуваних матеріалів нашого часу. Вона відома своєю довговічністю і практичністю. Її використовують для покриття доріг і тротуарів. Існує кілька видів бруківки, кожен з яких відрізняється своїми індивідуальними якостями. Отже, як правильно зробити вибір? Вона буває з натурального каменю, бетонна або клінкерна.
Бруківка з каменю ділиться на кілька видів: колота, пиляна, пилено-колота й колото-пиляна. Кожна з них характеризується своєю формою і способом виробництва.
Пиляна бруківка відрізняється своєю правильною формою з рівними кутами. Вона дуже зручна у використанні, так як її краї щільно прилягають один до одного.
Для створення пилено-колотої бруківки кам’яні плити розпилюють на приблизно однакові за розміром шматки різної форми. Коли такий виріб викладають на дорожнє полотно, створюється образ старовини. Колото-пилений вид бруківки відрізняється своєю нерівною поверхнею. Виходить вона такою через розкол кам’яних брусків.
Клінкерну бруківку часто називають тротуарною. Звідси зрозуміло, що використовують її в основному для укладання тротуарів, прибудинкових територій, дачних і садових доріжок. Виготовляється вона з змішування декількох видів глини з різними характеристиками, які піддаються обробці на великих температурах. Клінкерна бруківка має середню вартість, дуже легко укладається і невибаглива у використанні. Є один недолік цього виду бруківки, вона не морозостійка.
Бетонна бруківка – непоганий варіант для доріг, які схильні до середнього потоку людей і машин. Вона є практичною і витривалою. Взимку таке дорожнє покриття не сильно ковзає, тому ідеально підходить для міста.
Отже, при виборі бруківки, в першу чергу, варто враховувати місце, куди її укладати, і умови, яким вона буде піддаватися. Що стосується ціни, то вони приблизно однакові.